Kultura

Gdzie dobrze zjesz we Wrocławiu odc.1

2016-07-22, Autor: Piotr Gładczak

Dzisiaj startujemy z naszym nowym cyklem, w którym znany już wam Piotr Gładczak (z wywiadu P.Gładczak: Wrocław to miasto, w którym można zjeść dobre jedzenie w niedużych cenach) będzie polecał miejsca, które warto odwiedzić – nie tylko w weekend - aby dobrze zjeść. W każdym odcinku postaramy się zaproponować kilka ciekawych miejsc, tak żeby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Smacznego, tzn. zapraszamy do lektury.

Reklama

Dinette

Pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego miłośnika dobrych smaków z Wrocławia. Restauracja dowodzona przez Szefa Kuchni Pawła Bieganowskiego od maja działa nie tylko w Sky Towerze, ale także naprzeciwko Opery Wrocławskiej, w większym, bardziej przestronnym i wygodnym lokalu. W Dinette możecie spędzić cały dzień i nie powinniście się nudzić. Rozpoczynając od porannej kawy i szakszuki, przez obiadową sałatkę z ośmiornicą, aż po wieczornego drinka w towarzystwie ostryg.

Dinette to wrocławski restauracyjny Olimp, gdzie wartością nadrzędną jest jakość składników używanych do przygotowywania poszczególnych dań. Dań, które są małymi arcydziełami sztuki kulinarnej, a jednocześnie sam klimat restauracji jest na tyle swobodny, że nie musicie tu przychodzić w stroju wieczorowym.

Plac Teatralny 8

facebook.com/dinettepl

 

osiem misek

Jeśli Dinette to miejsce pielgrzymek spragnionych dobrego jedzenia wrocławian, to osiem misek jest jego streetfoodowym odpowiednikiem. To food truck stojący na stałe na ulicy Borowskiej, który w ciągu roku działalności zdobył serca mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Ich buła maślana z szarpaną wieprzowiną jest pozycją obowiązkową, po którą każdego dnia przed autem ustawiają się kolejki. W zimę i w lecie, bo buła się nie nudzi, a jeśli można ją połączyć z chrupiącymi sajgonkami i aromatycznym tajskim makaronem pad-thai, satysfakcja gwarantowana. Jeśli lubicie jedzenie pod chmurką, pozostaje Wam jedna opcja na weekend – kierunek osiem misek! 

ul. Borowska

facebook.com/osiemmisek

 

Brylantowa 16

Najnowsza restauracja z mojego dzisiejszego zestawienia. Otwarta w czerwcu przez wrocławską blogerkę Agatę Anioł, od pierwszego dnia jest pełna, a to ze względu zarówno na świetne jedzenie, jak i domową atmosferę panującą w lokalu na Ołtaszynie. Brylancikiem w karcie Brylantowej 16 jest ręcznie przygotowywany na miejscu makaron. Mnie najbardziej urzekła wersja z sercami wołowymi, ale będąc tutaj nie możecie odmówić sobie przyjemności zjedzenia genialnego raviolo z bobem i serem pecorino na przystawkę, a także sezonowanego antrykotu czy innej wersji domowego makaronu, z krewetkami. Hasłem Brylantowej 16 jest Kuchnia Emocjonalna i te emocje czuć na talerzu. W każdym daniu widać włożone w jego przygotowanie serce, ale i umiejętności, bo Szef Kuchni Piotr Andruszko po prostu zna się na swojej pracy.

ul. Brylantowa 16

facebook.com/brylantowa16

 

O autorze

Piotr Gładczak to autor popularnego bloga Wrocławskie Podróże Kulinarne. Od dłuższego czasu przemierza wrocławskiej knajpki, restauracje, bary i foodtrucki w poszukiwaniu pysznego jedzenie. Raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem. Teraz specjalnie dla czytelników portalu tuWroclaw.com, co tydzień będzie polecał wam miejsca, do których jego zdaniem warto wybrać się, aby dobrze zjeść. Pamiętajcie, że są to subiektywnie opinie autora i każdy z was może mieć inne smaki i gusta, dlatego zachęcamy was też do dzielenia się swoimi opiniami oraz wskazówkami dla innych wędrowców poszukujących dobrego jedzenia w stolicy Dolnego Śląska.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
  • ~Miki Maloryk 2016-07-23
    14:59:21

    9 6

    błagam, tylko nie Wrocławskie Podróże Kulinarne…
    Płatne wizyty a potem recenzja na blogu. Obiektywizm a przed wszystkim wiedza kulinarnej Autora pozostawiają duuużo to życzenia

  • ~Karolina Brodowska 2016-07-24
    11:45:09

    5 2

    Miki masz takie doświadczenia? To mocny zarzut. Ja osobiście cieszę sie ze to będzie Piotr Gladczak , ponieważ uważam ze uczciwie podchodzi do temu choć dyskryminuje trochę lokale typu premium gdzie ceny są wyższe ale obsługa i dbałość o gościa nieporównywalna :) znam wiele restauracji o których pisał autor i uważam , ze stara sie byc obiektywny.

  • ~Piotr Gładczak 2016-07-24
    12:08:21

    3 1

    Karolina, pan Miki nie ma żadnego doświadczenia, po prostu cierpi na typową chorobę polskiego internetu - hejterstwo. O których lokalach premium mówisz?;)

  • ~Karolina Brodowska 2016-07-24
    13:32:01

    2 0

    Mialam na myśli lokale gdzie są wysokie ceny ale czasem może to byc podyktowane czymś co uzasadnia politykę cenowa. Malo jest recenzji z takich lokali na Wrocławskich Podróżach Kulinarnych.

  • ~Piotr Gładczak 2016-07-24
    20:34:02

    0 0

    Karolina, ale o których konkretnie restauracjach mówisz?:)

  • ~Miki Maloryk 2016-07-26
    13:52:57

    0 1

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  • ~Piotr Gładczak 2016-07-27
    11:50:59

    0 0

    Miki - z wielką chęcią zobaczę takiego maila:)

  • ~Miki Maloryk 2016-07-28
    14:22:16

    2 0

    tutaj? nie ma problemu. Chociaż wolałabym na Pana facebooku, ale nie miałem szansy bo jak tylko wspomniałem o płatnych wizytach to zostałem zbanowany ;)

  • ~pejak 2016-07-29
    10:39:58

    0 0

    Hmm ja ostatnio trafilem do ok wine&bar i na prawde smacznie zjadlem. Wszystko swieze, smaczne, ryby po prostupalce lizac...a sam klimat miejsca jest swietny!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na które polskie owoce czekasz najbardziej?







Oddanych głosów: 2444